Her er start-tider til Klubmesterskabet i enkeltstart tirsdag den 30. maj 2017
Opdateret 30.05.2017 kl: 09:00 | ||||
Klasse | Navn | Nummer | Start | Starttid |
U11P | Sif Stigaard | 1 | 18:00:00 | |
U11 | Julius Aske Nørgaard Olsen | 2 | 18:01:00 | |
U11 | Rasmus Qvick Sohl | 3 | 18:02:00 | |
U11 | Karls Gustav Østergaard-Nielsen | 4 | 18:03:00 | |
U11 | Jakob Resen | 5 | 18:04:00 | |
U11 | Tristan Hansen | 6 | 18:05:00 | |
U13P | Sophie Lysen | 7 | 18:06:00 | |
U13P | Sara Scavenius Lang Ejsenhardt | 8 | 18:07:00 | |
U13P | Nicolina Hansen | 9 | 18:08:00 | |
U13P | Mille Bidstrup | 10 | 18:09:00 | |
U13P | Johanne Resen | 424 | 11 | 18:10:00 |
U13 | Matlhe Bergenholtz | 12 | 18:11:00 | |
U13 | Gustav Frank Nielsen | 13 | 18:12:00 | |
U13 | Viggo Oskar Olsen | 14 | 18:13:00 | |
U13 | Nicolai Qvick Sohl | 15 | 18:14:00 | |
U13 | Alexander Witzel | 16 | 18:15:00 | |
U13 | Bertil Dejgaard Rasmussen | 17 | 18:16:00 | |
U13 | Jakob Falk Paarup | 18 | 18:17:00 | |
U13 | Alfred Mørch Kongstad | 19 | 18:18:00 | |
U13 | Peter Bheki Kring Laursen | 20 | 18:19:00 | |
U13 | Conrad Haugsted | 21 | 18:20:00 | |
U15P | Liva Kornval | 22 | 18:21:00 | |
U15P | Trille Reichel | 23 | 18:22:00 | |
U15P | Nadja Reichel | 24 | 18:23:00 | |
U15P | Solbjørk Minke Anderson | 25 | 18:24:00 | |
U15P | Laura Auerbach-Lind | 26 | 18:25:00 | |
U15 | Johan Lewis Gregersen | 27 | 18:26:00 | |
U15 | William Bunde | 28 | 18:27:00 | |
U15 | Ask Stigaard | 29 | 18:28:00 | |
U15 | Jasper Lonsdale | 30 | 18:29:00 | |
U15 | Poul Holten Andersen | 31 | 18:30:00 | |
U15 | Zacharias | 32 | 18:31:00 | |
Sponsor | Peter Holst | 37 | 18:36:00 | |
Sponsor – Jan Nygaard | Michael Sørensen | 38 | 18:37:00 | |
Sponsor – Jan Nygaard | Morten Jørgensen | 39 | 18:38:00 | |
Sponsor – Jan Nygaard | Claus Kirkegaard | 40 | 18:39:00 | |
Sponsor – Jan Nygaard | Michael Reinholdtsen | 41 | 18:40:00 | |
Sponsor – Jan Nygaard | Flemming Sandbæk | 42 | 18:41:00 | |
Sponsor – Semler | Carsten Skovbjerg | 43 | 18:42:00 | |
Sponsor – VUF | Susan Hilden Otte | 44 | 18:43:00 | |
Sponsor – Al Bank | Vicki Hansen | 45 | 18:44:00 | |
Sponsor – Ekstra plads | 46 | 18:45:00 | ||
Sponsor – Ekstra plads | 47 | 18:46:00 | ||
Dame Motion | Bente Skov | 48 | 18:47:00 | |
Dame Motion | Sandra Ebbesen | 49 | 18:48:00 | |
Dame Motion | Gitte Palm Pfeiffer | 50 | 18:49:00 | |
Dame Motion | Britta Poulsen | 51 | 18:50:00 | |
Dame Motion | Christina Dahl | 52 | 18:51:00 | |
Dame Motion | Sara Cecilia Normann Donde | 53 | 18:52:00 | |
Dame Motion | Sofia Denoux | 54 | 18:53:00 | |
Dame Motion | Gitte Burkhardt | 55 | 18:54:00 | |
Dame Motion | Susanne Olsen | 56 | 18:55:00 | |
Dame Motion | Nadja Mikkelsen | 57 | 18:56:00 | |
Dame Motion | Dorte Pilgaard | 58 | 18:57:00 | |
Dame Motion | Tanya Lawaetz | 59 | 18:58:00 | |
Dame Motion | Josephine Hansen | 60 | 18:59:00 | |
Dame Motion | Helle Kromann Rasmussen | 61 | 19:00:00 | |
Dame Motion | Helle Minden | 62 | 19:01:00 | |
Dame Junior | Nanna Warming | 63 | 19:02:00 | |
Dame Junior | Tusnelda Maria Svanholmer | 64 | 19:03:00 | |
Dame Licens -Dame B | Marian Adamsen | 712 | 65 | 19:04:00 |
Dame Licens – Dame A | Michelle Lauge Quaade | 431 | 66 | 19:05:00 |
Dame Licens – Dame A | Rikke Bak Dalgaard | 67 | 19:06:00 | |
Herre Motion | Jacob Maagaard | 68 | 19:07:00 | |
Herre Motion | Thomas Christiansen | 69 | 19:08:00 | |
Herre Motion | Frank A. Mathiasen | 70 | 19:09:00 | |
Herre Motion | Peter Møller | 71 | 19:10:00 | |
Herre Motion | Jens S. Poulsen | 710 | 72 | 19:11:00 |
Herre Motion | Claus Kornval | 73 | 19:12:00 | |
Herre Motion | Brian Kornval | 74 | 19:13:00 | |
Herre Motion | Brian Reher | 75 | 19:14:00 | |
Herre Motion | Kenneth Ejsenhardt | 76 | 19:15:00 | |
Herre Motion | Yassin Ul Harq | 77 | 19:16:00 | |
Herre Motion | Jørgen Burkhardt | 78 | 19:17:00 | |
Herre Motion | Steen Rasmussen | 79 | 19:18:00 | |
Herre Motion | Rene Spiegelhauer | 80 | 19:19:00 | |
Herre Motion | Flemming Munck Petersen | 81 | 19:20:00 | |
Herre Motion | Steen Ølholm | 82 | 19:21:00 | |
Herre Motion | Michael Øer | 83 | 19:22:00 | |
Herre Motion | Troels Kjær-Madsen | 84 | 19:23:00 | |
Herre Motion | Christian Tvarnø | 85 | 19:24:00 | |
Herre Motion | Allan Street | 86 | 19:25:00 | |
Herre Motion | Jan Louis Svenningsen | 87 | 19:26:00 | |
U17 | Carl Dalton | 88 | 19:27:00 | |
U17 | Sebastian Nuppenau Westergaard | 89 | 19:28:00 | |
U17 | Jonas Oliver Michaelsen | 90 | 19:29:00 | |
U17 | Lukas Bill Petersen | 91 | 19:30:00 | |
Licens – H50 | Jesper Thiesen | 92 | 19:31:00 | |
Licens – H40 | Troels Nielsen | 250 | 93 | 19:32:00 |
Licens – Klasse D | Henrik Petersen | 94 | 19:33:00 | |
Licens – Klasse C | Anders Aarkrog Jepsen | 95 | 19:34:00 | |
Licens – H50 | Tommy Seidenfaden | 96 | 19:35:00 | |
Licens – | Kahsay | 97 | 19:36:00 | |
Licens – Junior Team | Felix Clausen | 98 | 19:37:00 | |
Licens – Junior Team | Oliver Andersen | 99 | 19:38:00 | |
Licens – Junior Team | Absalon Billehøj | 100 | 19:39:00 | |
Licens – Junior Team | Philip Heinisch | 101 | 19:40:00 | |
Licens – Junior Team | Christoffer Sloth | 102 | 19:41:00 | |
Licens – Junior Team | Magnus Henneberg | 103 | 19:42:00 | |
Licens – Junior Team | Benjamin Movang | 104 | 19:43:00 | |
Licens – Junior Roskilde | Matias Skelmose Jensen | 105 | 19:44:00 | |
Licens – | Nicolai Petersen | 106 | 19:45:00 | |
Licens – A Klassen | Jeppe Hanssing | 107 | 19:46:00 | |
Licens – Team Rewal | Tobias M. Kongstad | 108 | 19:47:00 | |
Licens – A Klassen | Nicolai Christensen | 109 | 19:48:00 |
Pingback : AL-Bank – Klubmesterskab i enkeltstart 30. maj – Amager Cykle Ring