Revideret, så din starttid kan være rykket en anelse.
Årets klubmesterskaber i enkeltstart med i alt 95 deltagere – check din starttid og kom i god tid og minimum 5 minutter før din start tid.
Du skal holde din egen tid – kommer du for sent = INGEN START.
Men vi glæder os til at ser jer alle og håber på godt vejr til AFTER HYGGE VED BÅLET.
Se rute og øvrigt her: Kom til Enkeltstart Mesterskab Tirsdag den 24. maj 2016
Klasse | Navn | Start | Starttid | Sluttid | km |
U11 | Magnus Ritz | 1 | 18:00:00 | 12 | |
U11 | Joshua Von Wettstein | 2 | 18:01:00 | 12 | |
U11 | Tristan Hansen | 3 | 18:02:00 | 12 | |
U11 | Johan Lewis Gregersen | 4 | 18:03:00 | 12 | |
U11 | Andreas Hansen | 5 | 18:04:00 | 12 | |
U11 | Sebastian Wiesener | 6 | 18:05:00 | 12 | |
U11 | Peter Bheki Kring Laursen | 7 | 18:06:00 | 12 | |
U11P | Nicolina Hansen | 8 | 18:07:00 | 12 | |
U11P | Anna Hansen | 9 | 18:08:00 | 12 | |
U11P | Johanne Resen | 10 | 18:09:00 | 12 | |
U13 | Ask Stigaard | 11 | 18:10:00 | 12 | |
U13 | Viggo Oskar Olsen | 12 | 18:11:00 | 12 | |
U13 | Marcus Walter Børger | 13 | 18:12:00 | 12 | |
U13 | Vitus Thomasen | 14 | 18:13:00 | 12 | |
U13 | William Bunde | 15 | 18:14:00 | 12 | |
U13 | Jasper Lonsdale | 16 | 18:15:00 | 12 | |
U13 | Kasper Olisher Langhorn | 17 | 18:16:00 | 12 | |
U13 | Jakob Falk Paarup | 18 | 18:17:00 | 12 | |
U13 | Alfred Mørch Kongstad | 19 | 18:18:00 | 12 | |
U13 | Kornelius Weischelfeldt | 20 | 18:19:00 | 12 | |
U13 | Conrad Haugsted | 21 | 18:20:00 | 12 | |
U13P | Mille Bidstrup | 22 | 18:21:00 | 12 | |
U13P | Liva Kornval | 23 | 18:22:00 | 12 | |
U13P | Emma Marie Hansen | 24 | 18:23:00 | 12 | |
U13P | Solbjørk Minke Anderson | 25 | 18:24:00 | 12 | |
U15 | Carl Dalton | 26 | 18:25:00 | 12 | |
U15 | Jonas Oliver Michaelsen | 27 | 18:26:00 | 12 | |
U15 | Oscar Bjerregaard Nielsen | 28 | 18:27:00 | 12 | |
U15 | Sebastian Nuppenau Westergaard | 29 | 18:28:00 | 12 | |
U15 | Lukas Bill Juhl Andersen | 30 | 18:29:00 | 12 | |
U15 | Zacharias Ozairy – Nr. 2 | 31 | 18:30:00 | 12 | |
U15 | Corey Mahaffey – Nr. 73 | 32 | 18:31:00 | 12 | |
U15 | Poul Holten Andersen | 33 | 18:32:00 | 12 | |
U16P | Nadja Reichel | 34 | 18:33:00 | 12 | |
U16P | Trille Reichel | 35 | 18:34:00 | 12 | |
U16P | Tusnelda Svanholmer | 36 | 18:35:00 | 12 | |
Ruteskift til 22 km | |||||
Sponsor | Jesper Thiesen H50 | 37 | 18:36:00 | 22 | |
Sponsor | Peter Holst – ConWx Aps | 38 | 18:37:00 | 22 | |
Sponsor | Susan Hilden – ConWx Aps | 39 | 18:38:00 | 22 | |
Sponsor | Victoria Fuller | 40 | 18:39:00 | 22 | |
Licens | Torsten Bak – H50 | 41 | 18:40:00 | 22 | |
Damer | Susanne Olsen | 42 | 18:41:00 | 22 | |
Damer | Maew Pawana Chanpong | 43 | 18:42:00 | 22 | |
Damer | Helle Kroman Rasmussen | 44 | 18:43:00 | 22 | |
Damer | Stepanka Hansen | 45 | 18:44:00 | 22 | |
Damer | Tanya Lawaetz | 46 | 18:45:00 | 22 | |
Damer | Gro Wejdling | 47 | 18:46:00 | 22 | |
Damer | Gitte Palm – Motion | 48 | 18:47:00 | 22 | |
Dame Junior | Nanna Warming | 49 | 18:48:00 | 22 | |
Dame Licens | Josephine Hansen | 50 | 18:49:00 | 22 | |
Dame Licens | Tine-Marie Hansen | 51 | 18:50:00 | 22 | |
Dame Licens | Rikke Bak Dalgaard B | 52 | 18:51:00 | 22 | |
Dame Licens | Maria Adamsen B og Motions | 53 | 18:52:00 | 22 | |
Herre Motion | Jacob Magaard | 54 | 18:53:00 | 22 | |
Herre Motion | Yassin Ul-Haq | 55 | 18:54:00 | 22 | |
Herre Motion | Allan C. Jørgensen | 56 | 18:55:00 | 22 | |
Herre Motion | Bjørn Jakobsen | 57 | 18:56:00 | 22 | |
Herre Motion | Claes Nilsson Sommercup 106 | 58 | 18:57:00 | 22 | |
Herre Motion | Søren Nielsen Sommercup 615 | 59 | 18:58:00 | 22 | |
Herre Motion | Allan Street | 60 | 18:59:00 | 22 | |
Herre Motion | Anders Raastrup Kristensen | 61 | 19:00:00 | 22 | |
Herre Motion | Jan Louis Svenningsen | 62 | 19:01:00 | 22 | |
Herre Motion | Mickey Thastum | 63 | 19:02:00 | 22 | |
Herre Motion | Jared Stubbs Frisendahl | 64 | 19:03:00 | 22 | |
Herre Motion | Klaus Falk Paarup | 65 | 19:04:00 | 22 | |
Herre Motion | Steen Rasmussen | 66 | 19:05:00 | 22 | |
Herre Motion | Martin Frederiksen | 67 | 19:06:00 | 22 | |
Herre Motion | Mikkel Weischelfeldt | 68 | 19:07:00 | 22 | |
Herre Motion | Brian Reher Gr. 5 – nr. 735 | 69 | 19:08:00 | 22 | |
Herre Motion | Michael Kahr | 70 | 19:09:00 | 22 | |
Herre Motion | Christian Tvarnø – Gr. 3 | 71 | 19:10:00 | 22 | |
Herre Motion | Anders Aarkrog Jepsen | 72 | 19:11:00 | 22 | |
Herre Motion | Max Pfeiffer | 73 | 19:12:00 | 22 | |
Herre Motion | Kenneth Ejsenhardt | 74 | 19:13:00 | 22 | |
Herre Motion | Martin Hansen | 75 | 19:14:00 | 22 | |
Herre Motion | Brian Kornval | 76 | 19:15:00 | 22 | |
Herre Motion | Claus Kornval | 77 | 19:16:00 | 22 | |
Herre Motion | Jens S. Poulsen | 78 | 19:17:00 | 22 | |
Herre Motion | Søren Aabling | 79 | 19:18:00 | 22 | |
U17 | Philip Bach | 80 | 19:19:00 | 22 | |
U17 | Felix Clausen | 81 | 19:20:00 | 22 | |
U17 | Absalon Billehøj | 82 | 19:21:00 | 22 | |
U17 | Matthias Skelmose Jensen | 83 | 19:22:00 | 22 | |
Licens | Tommy Seidenfaden H50 | 84 | 19:23:00 | 22 | |
Licens | Erik Hansen H40 nr. 84 | 85 | 19:24:00 | 22 | |
Licens | Ole Resen H40 | 86 | 19:25:00 | 22 | |
Licens | Troels Nielsen D | 87 | 19:26:00 | 22 | |
Licens | Jørgen Buckhardt H50 | 88 | 19:27:00 | 22 | |
Licens | Jonathan Sulbæk Skarving, U19 nr. 141 | 89 | 19:28:00 | 22 | |
Licens | Philip Vejre, U19, | 90 | 19:29:00 | 22 | |
Licens | Jeppe Hanssing | 91 | 19:30:00 | 22 | |
Licens | Alexander Bojsen | 92 | 19:31:00 | 22 | |
Licens | Anton Örn Elfarsson B | 93 | 19:32:00 | 22 | |
Licens | Søren Nilsson B | 94 | 19:33:00 | 22 | |
Licens | Thor Mørup Prødel B | 95 | 19:34:00 | 22 | |
Licens | Christian Lindquist – Team Soigneur | 96 | 19:35:00 | 22 | |
Licens | Tobias Mørch A Team Riwal | 97 | 19:36:00 | 22 | |
Licens | Kristian Siig Hessel, U19 | 98 | 19:37:00 | 22 | |
Licens | Christian Damgaard, U19 | 99 | 19:38:00 | 22 | |